KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 13592440
nr 1359 2440
Carl Magnus Lindqvist
(1884-1977), Sverige
Kolteckning, Flickporträtt. Signerad, 62x42 cm
Carl Magnus Lindqvist, svensk målare och grafiker född i Umeå 1884, död 1977.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 9 november 2020
kl 20:05:28
100 kr
250 kr
350 kr
500 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Carl Magnus Lindqvist
Läs mer om Carl Magnus Lindqvist